Clasament sportivi CSM Iasi 2020

medalii

Cei mai buni sportivi ai clubului CSM Iași și rezultatele lor în anul 2020

*Clasamentele au fost intocmite conform grilei de punctaj a Ministerului Tineretului si Sportului.

SPORTURI OLIMPICE

 

1. MOROSAN ANDRADA – CANOTAJ

  • Loc I Campionat European Juniori 4x
  • Loc IV Cupa Europeana Challenge  – seniori individual
  • Component al lotului de juniori si a lotului olimpic de tineret
  • Multipla campioana nationala

Antrenori:

Bahnarel Sorin

Ciprian Atomei

Cserhati Adriana

 

2. CIRES PATRICIA – CANOTAJ

  • Loc I Campionat European juniori 4x
  • Loc IV Cupa Europeana Challenge seniori individual
  • Component al lotului de juniori si a lotului olimpic de tineret
  • Multipla campioana nationala

Antrenori:

Bahnarel Sorin

Ciprian Atomei

Cserhati Adriana

 

3-6. LUNGU GABRIEL – CANOTAJ

  • Loc I Campionat European juniori 4_M
  • LOC I Campionat National juniori 1x
  • Component al lotului de juniori

Antrenori:

Bahnarel Sorin

Ciprian Atomei

Cserhati Adriana

 

LUNGU MANUELA – CANOTAJ

  • Loc I Campionat European juniori 8+1
  • Loc III Campionat National juniori
  • Component al lotului de juniori

Antrenori:

Bahnarel Sorin

Ciprian Atomei

Cserhati Adriana

 

TINCU CORNELIA – CANOTAJ

  • Loc I Campionat European juniori 8+1
  • Loc III Campionat National juniori
  • Component al lotului de juniori

Antrenori:

Bahnarel Sorin

Ciprian Atomei

Cserhati Adriana

 

DRAM COSMINA – CANOTAJ

  • Loc I Campionat European juniori 8+1
  • Loc III Campionat National juniori
  • Component al lotului de juniori

Antrenori:

Bahnarel Sorin

Ciprian Atomei

Cserhati Adriana

* Sectia de canotaj isi desfasoara activitatea în colaborare cu Clubul Sportiv Scolar Unirea Iasi.

Au mai punctat la calendarul internațional:

  • STOICA GEORGELIA – CANOTAJ – loc II Campionat European Juniori
  • RADU IOANA – SCRIMA – loc IV Campionat European Juniori
  • NEAGU TEODORA – SCRIMA – loc IV Campionat European de Cadeti

 

SPORTURI NEOLIMPICE

 

1. IORDAN ALEXANDRU – CULTURISM- FITNESS

  • Loc I Campionat Mondial Seniori men’s phisique
  • Loc II Campionat European Seniori men’s phisique
  • Loc II Campionat Mondial juniori men’s phisique
  • Loc II Campionat European juniori men’s phisique
  • Loc I Campionat Balcanic seniori+ juniori

Antrenori: Purice Felicia și Russ Christian

 

2. SERPESCU SEBASTIAN – CULTURISM /FITNESS

  • Loc II Campionat Mondial Seniori men’s phisique
  • Loc I Campionat Mondial juniori men’s phisique
  • Loc I Campionat Mondial juniori open

Antrenori: Purice Felicia și Russ Christian

 

3. SANDU STEFANA – CULTURISM – FITNESS

  • Loc III Campionat Mondial juniori Body Fitness
  • Loc III Campionat European juniori Body Fitness

Antrenori: Purice Felicia și Russ Christian

 

4. JUGANARIU MATEI – CULTURISM – FITNESS

  • Loc I Campionat Mondial juniori Fitness

5. STEFAN ALEX – CULTURISM – FITNESS

  • Loc II Campionat Mondial juniori Fitness
* Medalii obtinute la Campionatele Nationale – 81 din care 30 de titluri de campioni ai Romaniei

* De remarcat ca aceste medalii au fost obtinute de 9 sectii din cele 10 functionale si in conditiile in care foarte multe federatii au anulat concursurile începand cu luna martie 2020 (ex tenis de masa, scrima).