Clasament sportivi CSM Iasi 2021

canotaj 2021

Cei mai buni sportivi ai clubului CSM Iași și rezultatele lor în anul 2021

Cei mai buni sportivi – SPORTURI OLIMPICE

 

1. GAVRILOVICI DAVID – GIMNASTICA

  • Loc I grup Campionatele Mondiale seniori
  • Loc II echipe Campionatele Mondiale seniori
  • Loc III trio Campionatele Mondiale seniori
  • Loc I grup Campionatele Europene seniori
  • Loc II echipe Campionatele Europene seniori
  • Loc II trio Campionatele Europene seniori

Antrenori:

Banta Bogdan

 

2-3. AZOITEI AMALIA – CANOTAJ

  • Loc III 8+1 Campionatul Mondial juniori
  • Loc II 8+ Campionatul European juniori

Antrenori:

Cserhati Adriana

Bahnarel Sorin

 

2-3. LUNGU MANUELA GABRIELA – CANOTAJ

  • Loc IV 8+ Campionatul Mondial U23
  • Loc I 4+ Campionatul European U23

Antrenori:

Cserhati Adriana

Bahnarel Sorin

 

4-5. DRAM COSMINA – CANOTAJ

  • Loc V 2 Campionatul Mondial juniori
  • Loc I 2 Campionatul European juniori

Antrenori:

Cserhati Adriana

Bahnarel Sorin

 

4-5. STOICA GEORGELIA – CANOTAJ

  • Loc V 2 Campionatul Mondial juniori
  • Loc I 2 Campionatul European juniori

Antrenori:

Cserhati Adriana

Bahnarel Sorin

 

6-7. MOROSANU ANDRADA – CANOTAJ

  • Loc IV 4 Campionatul Mondial U23
  • Loc IV 4 Campionatul European U23

Antrenori:

Cserhati Adriana

Bahnarel Sorin

 

6-7. CIRES PATRICIA – CANOTAJ

  • Loc IV 4 Campionatul Mondial U23
  • Loc IV 4 Campionatul European U23

Antrenori:

Cserhati Adriana

Bahnarel Sorin

 

8. TOPLICEANU ELENA (In colaborare cu CSS Unirea) – TIR CU ARCUL

  • Loc I echipe Campionatul European juniori Field
  • Loc III individual Campionatul European juniori Field
  • Loc IV echipe mixte Campionatul European juniori Field

Antrenori:

Frai Constantin

Alexandrescu Cezar

 

9. VLASE ADRIAN – TIR CU ARCUL

  • Loc V echipe Campionatul European juniori Field
  • Loc V individual Campionatul European juniori Field
  • Loc IV echipe mixte Campionatul European juniori Field

Antrenori:

Frai Constantin

Alexandrescu Cezar

 

10-11. FILOTE ANDRA – CANOTAJ

  • Loc IV 4 Campionatul Mondial juniori

Antrenori:

Atomei Ciprian

Bahnarel Sorin

 

10-11. FLOREA LUCIAN – CANOTAJ

  • Loc IV 4 Campionatul Mondial juniori

Antrenori:

Atomei Ciprian

Bahnarel Sorin

Au mai punctat:

  • TEODORA NEAGU – SCRIMA
  • ZMAU TEODOR – SCRIMA

Toti sportivii sunt medaliati la Campionatele Nationale.
Clasamentul au fost facut dupa rezultatele obtinute la Competitiile Internationale oficiale si dupa criteriile Ministerului Tineretului si Sportului.

Cei mai buni sportivi – SPORTURI NEOLIMPICE

 

1. IVAN GABRIELA – RADIOAMATORISM

Antrenor: Ivan Gabriela

 

2. ENE DIANA – RADIOAMATORISM

Antrenor: Ivan Gabriela

 

3. STANICA MELISSA – RADIOAMATORISM

Antrenor: Ivan Gabriela

 

4. TROCEA ANDREI – CULTURISM

Antrenor: Purice Felicia

 

6. STOLERU ALIN – CULTURISM

Antrenor: Purice Felicia

Au mai punctat:

  • Pruneanu Romeo, Juganaru Matei, Stefan Alexandru, Aschiopoaei Andreea – CULTURISM

Sportivii sunt multipli campioni nationali si componenti ai loturilor nationale de seriori, juniori.